ВИДЕО: Преубав гест на фудбалерите на Зенит пред натпреварот со Ростов

1 min read

Непосредно пред натпреварот против Ростов во руската фудбалска лига, играчите на Зенит на еден интересен начин промовираа акција за посвојување кучиња.

Тие излегоа на терен носејќи миленици кои бараат дом, а овој гест наиде на ентузијазам кај јавноста во Русија и пошироко.

Излезот на играчот со кучињата можете да го погледнете во приложеното видео.

Инаку овој меч од 17 коло заврши без победник со резултат 2:2 на „Газпром Арената“ во Санкт Петербург.

Во текот на првото полувреме водеа гостите со голот на Полоз и Комличенко, а домаќините обезбедија бод благодарение на Клаудињо кој беше двоен стрелец.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Некој отрул кучиња во Мариово, за малку ќе ги збришел сите мршојадци во земјава

Следно

Јавноста згрозена од интимните детали од животот на двојката Вил и Џејда Пинкет Смит: Покренаа и петиција!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian