ВИДЕО: Автобус се преврте во Србија

1 min read

На пат кон Тара кај селото Кремна, автобус полн со патници излетал од патот. Се претпоставува дека причина се снегот и лизгавите коловози. Повредени нема, а сите патници се безбедни и чекаат друг автобус да ги земе, пренесува српски Информер.

Од Ужице патишта велат дека сите расположливи екипи се на терен и работат на чистење на патиштата. Уште еднаш апелираат до сите возачи да се однесуваат согласно условите на патот зад воланот.

Српските медиуми објавија снимки од настанот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Никогаш не е доцна: Индијка на 104 години научила на чита и пишува

Следно

Мексиканските власти спасија 210 мигранти скриени во камион

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian