ВИДЕО: Паника во Њујорк, вооружен маж се заканува пред седиштето на ОН

1 min read

Седиштето на Обединетите нации во Њујорк е под полициска блокада, јавуваат странските медиуми.

Според неофицијални информации, полицијата добила дојава за маж кој бил вооружен пред зградата на ОН, јавуваат американските медиуми.

Добивме повик дека на улицата 42 и Првата авенија е забележан вооружен маж, изјави извор од полицијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Физички нападнати таксист, возач на ЈСП, малолетници…

Следно

Кристијан Ериксен се врати на терените, почна со самостојни тренинзи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian