ВИДЕО | Ќе биде во ред…: Шон Мендез издаде нова песна само две недели по разделбата со Камила Кабејо

2 mins read

Шон Мендез го направи токму она кое сите фанови неизвесно го очекуваа по јавната информација за разделбата со Камила Кабејо: негов нов сингл, насловен едноставно „It’ll be okay“.

Клипот кој самиот Шон Мендез го сподели откри како пее неколку убави стихови како „Дали ќе успееме?“ и „Дали ова ќе боли?“, а набргу потоа ја пушти и целата композиција во форма на текстуално видео, разоткривајќи ги токму останатите негови размислувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes)

Песната доаѓа само две недели по неодамнешното разделување на Шон и Камила, откако и двајцата објавија договорена изјава на нивните инстаграм-профили, при што впечатокот на фановите се дека ја надополнува „ерата на скршени срца“, станувајќи главната песна „за раскинување на сите“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes)

„Еј момци, решивме да ја прекинеме нашата романтична врска, но нашата љубов еден кон друг. бидејќи луѓето се посилни од кога било. Ја започнавме нашата врска како најдобри пријатели и ќе продолжиме да бидеме најдобри пријатели. Толку ја цениме вашата поддршка од самиот почеток и продолжуваме напред“, пишуваше изјавата која ја соопшти нивната разделба во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes)

Поранешната двојка не проговори повеќе за нивното раскинување, но се чини дека оваа песна раскажува доста. Шон Мендез пишуваше песни за неа, пред и додека беа заедно, а очигледно ќе продолжи и по неочекуваната разделба.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Поддршка од Ѓоковиќ:  Одлуката на ВТА е храбра

Следно

Со графит до подигнување на свеста кај младите за важноста на интегритетот во борбата против корупцијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian