Нострадамус предвиде 4 настани за 2022 година: Еден е посебно страшен

1 min read

Можеби најпопуларниот пророк на сите времиња, Французинот Мишел де Нострадамус, во своите визии не ја заобиколи 2022 година.

Во 16 век, Нострадамус со неверојатна прецизност погодил што ќе се случи по неговата смрт. Така, го „виде“ нападот на Њујорк на 11 септември, подемот на Адолф Хитлер, големиот пожар во Лондон, откритијата на Луис Пастер, двете светски војни, нуклеарните експлозии во Хирошима и Нагасаки, како и слетувањето на Месечината.

Она што Нострадамус го предвиде за 2022 година ги загрижи жителите на нашата планета, пишува Тimes now news.com

Толкувачите на неговите визии и пророштва неодамна објавија на неколку различни портали дека четири настани може да ја одбележат годината што претстои, можеби и остатокот од нашите животи.

Првиот настан се однесува на потенцијален удар на астероид. Нострадамус на две места во своите пророштва рекол дека планетата Земја ќе ја потресе „удар од небото, поради чија силна светлина ноќта ќе изгледа како ден“.

Толкувачите се согласуваат дека ова е недвосмислено можен удар на астероид, бидејќи НАСА неодамна предупреди за таа можност во 2022 година. Ова е и најдраматичната визија на Нострадамус за годината што претстои…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Борусија Дортмунд ја најде замената за Халанд, веќе започна преговори со Бенфика

Следно

Нови 10 случаи на омикрон во Британија, бројот се искачи на 42

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian