Мицкоски до Софија: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор потпишан со Заев

1 min read

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон” на ТВ Алсат М говорејќи за проблемот со Бугарија и дали тој смета дека во декември може да се постигне договор и Македонија да добие датум за почеток на преговорите со Евроспката унија, упати порака до Радев и Бугарската влада дека едностран договор потпишан од политички бегалец како Зоран Заев новата влада нема намера да го почитува.

– Мојата порака и до Радев и до Бугарската влада е дека овој едностран договор, потпишан од политички бегалец, како Зоран Заев, новата влада на ВМРО-ДПМНЕ, нема намера да го почитува. Затоа што ниту учествува ниту знае каков е. Треба да знаат дека немаме намера да го почитуваме, вели Мицкоски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тинејџерка била нападната од крокодил, реакцијата на нејзината пријателка и го спасила животот

Следно

ВИДЕО: Каков јубилеј на Кристијано Роналдо, дојде до бројката од 800 голови во кариерата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian