Мајката на момчето по кое трагаше цело Скопје ги откри причините за исчезнувањето

1 min read

Пронајден е средношколецот Јосиф по кој се трагаше два дена. Неговата мајка, која и натаму е потресена од тоа што ѝ се случи, сподели за „А1он“ дека полицијата успеала да го лоцира. Според неа, тој бил заведен од секта од страна на лице кое се претставувало како бездомник.

„Него го најде полицијата. Ангажиравме многу луѓе, го пријавивме во полиција, ангажиравме едно чудо луѓе. Го најдовме. Дури и од неговата гимназија замоливме деца кои ни помогнаа. Тие се веќе полнолетни, со 18 години, моравме сè тоа да земеме  предвид. Треба да одиме во полициска станица, каде што треба да се даде извештај“, вели мајката на Јосиф, за „А1он“.

Кога бил пронајден, според информации на семејството, Јосиф бил многу збунет. Седиштето на местото каде што се правеле овие активности било меѓу Центар и Карпош 4.

Мајката на Јосиф упати порака и апел до другите родители да бидат многу внимателни со своите деца.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

IN MEMORIAM: Почина актерот Славиша Кајевски

Следно

Германија подготвува нови мерки за невакцинираните

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian