ФОТО | Најубавата жена на светот плени со својата едноставност: Моника Белучи знае како да го шармира светот

1 min read

Италијанската актерска дива Моника Белучи иако е во шесттата деценија од животот, изгледа заносно и сосема природно со секое нејзино појавување во јавноста.

Овој пат ја воодушеви публиката на Филмскиот фестивал во Торино, каде ја доби наградата „Stella della Mole“.

Моника Белучи/Профимедиа
IPA / Sipa Press / Profimedia

Моника е позната по својот дискретен стил, а со години наназад бира темни или црни комбинации на облека, едноставни кроеви, а ретко некогаш може да се види во светли или јарки бои. Така беше и овој пат, кога таа избра одличен припиен црн фустан со потписот на Долче и Габана, крој кој му пркоси на било кој тренд и наметливи модни избори.

Моника Белучи/Профимедиа
Моника Белучи/Профимедиа

И покрај зрелата возраст, Моника изгледа целосно природно и се чини дека за разлика од нејзините колешки, таа е против предизвикот на естетската хирургија. А ако нешто има направено на своето лице, можеме само да кажеме дека воопшто не се забележува.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФК Вардар го крена гласот: Кој и зошто очигледно оди против нас, во чиј интерес е деградирањето на најтрофејниот клуб?!

Следно

Кинески научници нашле антитело кое ги неутрализира сите варијанти на коронавирус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian