ФОТО | Кирил Поп Христов е горд дедо: Ова се внуците на актерот од двете ќерки, постариот Аниш Круз и помалиот Каи

1 min read

Актерот Кирил Поп Христов, познат на македонската јавност и како Кили е горд дедо на две внучиња. Постарот внук актерот го доби од својата помала ќерка Јоана.

Преслаткиот Аниш Круз Родригез Деан има скоро две и пол години. Последното презиме на внукот е од мајката на Јоана, познатата македонска кореографка и професорка по современ танц, Гордана Деан Поп-Христова.

Јоана е во брак со Родригез Сориа Хосе Луис, а малиот Аниш Круз е плод на нивната љубов. Јоана остана да живее во Еквадор, заедно со своето семејство и семејството на својот сопруг…

 

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бразил ја надигра Хрватска на стартот од женскиот ракометен Мундијал

Следно

Франција усвои нов закон: Насилството во училиштата ќе се казнува со три години затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian