Виц на денот: Сестра

1 min read

Полицаец доаѓа на преглед кај лекарот интернист, здравјето не му е баш добро. Лекарот го прегледал, ги запишал наодите со дијагнозата и терапијата, па му рекол на полицаецот:

– Земете ги овие празни рецепти, па ако не ви е проблем, бидејќи други пациенти ме чекаат, дајте ѝ ги на сестрата да ги пополни…

Полицаецот излегол, а докторот го примил следниот пациент.

Наредниот ден истиот полицаец влегува во ординацијата, со многу полоша здравствена состојба од вчера, па со тивок глас му се обраќа на докторот:

– Докторе, а дали може ова некако поинаку да го направиме, знаете, сестра ми живее во друг град!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Уште неколку часа пријавување на јавниот повик за субвенции за чистење оџаци 30.11.2021

Следно

Норвешка повторно воведува мерки против коронавирусот, луѓето се повикани да носат маски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian