Ултимативна модна икона на денешницата: Ким Кардашијан Вест ќе ја добие наградата за модна икона на „People’s Choice Awards“ за 2021 година

4 mins read

Две децении несомнено ја следиме и ни ги поставува трендовите сакале или не – па не само што Ким Кардашијан Вест е номинирана за наградата People’s Choice за 2021 година, таа веќе е и победник!

Мрежите на „NBC“ и „E!“ објавија дека магнатот за мода и убавина ќе ја добие наградата за модна икона на наградите „People’s Choice 2021“ на доделувањето на 7 декември за постигнување невиден деловен успех, трансформирање и самостојно влијание на модната индустрија преку нејзините иновативни дизајни и стилот на трендови во изминатата деценија.

„Речиси две децении, стилската еволуција на Ким Кардашијан Вест ги пореметуваше и влијаеше на трендовите на глобално ниво и се зацврсти како сила со која треба да се смета во модната индустрија“, рече Џен Нил, извршен потпретседател на „Entertainment Live Events, Specials & E! News, NBCUniversal Entertainment Television and Streaming“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Ким е номинирана и за „Социјална ѕвезда од 2021“, во категорија заедно со Адисон Реј, Бритни Спирс, Чарли Д’Амелио, Двејн „The Rock“ Џонсон, Џастин Бибер, Кајли Џенер и Лил Нас Икс.

Во текот на изминатите две децении, Ким постојано нè восхитува на црвениот тепих, изненадувајќи нè со врвни моди и едиторијални изгледи кои нè тераат да погодуваме што ќе облече следно.

„Бидејќи сме културна инспирација, инспирација и многу повеќе, едвај чекаме да ја почестиме Ким со овогодинешната награда на Народната модна икона“, додаде Нил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Без разлика дали ги чекори своите модни избори како Баленсијага, Скјапарели или Балмејн на црвениот тепих, ги исполнува своите водителски должности на „Saturday Night Live“, го владее пасажот на Мет Гала од година в година или само го прикажува својот автентичен уличен стил стегната во кожа, Ким Кардашијан секогаш претставува смела и уметничка појава кога станува збор за изразување преку модата.

Не е ни чудо што ризичните модни избори на Ким ја зацврстија како модна икона во Холивуд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Ким беше ставена во центарот на вниманието во 2007 година по премиерата на хитот на мрежата „Е!“, реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“, која ја прослави својата последна сезона оваа година по 20 сезони. Денес, Ким е меѓу најследените познати личности, со страници на социјалните мрежи кои имаат над 250 милиони следбеници на „Facebook“, „Instagram“, „TikTok“ и „Twitter“.

Ким е позната во индустријата за мода и убавина по нејзините успешни деловни потфати и партнерства. Во септември 2019 година, таа го лансираше својот популарен бренд за облека, „SKIMS“,  кој неодамна беше проценет на над милијарда долари, заедно со нејзините брендови за убавина „KKW BEAUTY“ и „KKW Fragrance“, кои беа лансирани во 2017 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Утре изрекување пресуда за убиството на српскиот новинар Славко Чурувија

Следно

Приведено лице на Бит Пазар за издржување казна затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian