Слушам гласини дека сум сменета поради кандидатурата на брат ми, вели Нора Шаќири-Марковиќ

1 min read

Неодамна разрешената директорка на Театар Комедија, Нора Шаќири Марковиќ, вечерва на ТВ24 изјави дека била разрешена по анонимна пријава за мобинг и дека е извршена инспекција која донела записник во кој не можеле да дадат инспекциска мерка.

„Анонимниот точно ја раскажал целата приказна, Точно е дека водев три дисциплински постапки согласно законот. Спорната постапка е дека човекот кој беше казнет беше три дена отсутен од работа, немаше денови за користење и беше на одмор. Требаше да му дадам отказ, но комисијата реши да биде казнет со 30% од платата на шест месеци. Едната постапка е се уште во тек зошто човекот се жалеше и управниот одбор ќе донесе некаква одлука. Ниту јасм ниту брат ми Бени сме членови на таа партија. Од партијата нема да кажат дали е реваншизам“, рече Шаќири-Марковиќ.

Таа вели дека слушнала гласини оти е сменета поради тоа што нејзиниот брат се кандидирал за градоначалник на Град Скопје.

„Од она што го слушам во јавноста, е дека сепак е така и јас сум им благодарна што ми ја испорачаа фактурата заради кандидатурата на Бени, која е скапо платена“, рече Шаќири.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Бегство од затвор во Мексико како на филм

Следно

„Баделки“ убедливи против босанскиот Бановиќи, чекор поблиску кон ВАБА Суперлигата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian