Славјанка Петровска: Рано ми е да се кандидирам за лидерската позиција во СДСМ

1 min read

Пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска, смета дека кандидатурата на Фросина Ременски за лидерската позиција во СДСМ не претставува изненадување.

-Со оглед на тоа што СДСМ од минатиот пат го бира претседателот на непосредни избори, каде што право на кандидатура имаат сите кои ги исполнуваат условите. Секој што е член на СДСМ е добредојден да ја достави кандидатурата и секако да ја образложи пред членовите, рече Петровска во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

На прашањето дали и самата размислува да влезе во трката за нов лидер на партијата, Петровска рече дека „се уште ѝ е рано за таков чекор“.

-Сепак мислам дека во политиката, ако сакате да допринесете треба да го најдете соодветното место, од каде ќе го постигнете тоа, вели Петровска.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Уапсени над 1.800 луѓе во акција на Европол против перење пари

Следно

ВИДЕО: Во Полска се случи можеби најголемиот пресврт во историјата на ракометот!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian