Приведено лице на Бит Пазар за издржување казна затвор

1 min read

На 30.12.2021 во 21.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Б.(26) од Скопје.

За него била издадена судска наредба со која се барал за издржување казна затвор од една година и 10 месеци. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Ултимативна модна икона на денешницата: Ким Кардашијан Вест ќе ја добие наградата за модна икона на „People’s Choice Awards“ за 2021 година

Следно

Папата Франциск повика на солидарност со жртвите од СИДА

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian