Јапонија ги прекинува новите резервации за авиолетови поради сојот Омикрон

1 min read

Јапонија побара од авиокомпаниите да прекинат со преземање нови резервации за дојдовни летови поради загриженоста од Омикрон варијантата на коронавирусот, соопшти Министерството за транспорт.

– Побаравме од авиокомпаниите да престанат со прифаќање на сите нови резервации за летови за еден месец, почнувајќи од 1 декември, изјави претставник на Министерството за транспорт.

Тој додаде дека постоечките резервации нема да бидат засегнати.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Книга вратена во библиотеката со 110 години задоцнување

Следно

Германскиот министер Рот: Ситуацијата во БиХ е опасна за европскиот мир

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian