Што е љубов? Секој од хороскопските знаци има свој одговор

2 mins read

Овен

Родените во знакот на Овен ја сфаќаат љубовта како основно право и ја бараат дури и на необични и неочекувани места. Без љубов се чувствуваат како да венеат и таа им е како волшебна напивка. Такви се во врската, постојано бараат докази за љубовта, а доколку партнерот ги запостави, ќе изладат.

Бик

Биковите знаат да сакаат, непоколебливи се и лојални и ја ценат сигурноста во врската. Ги привлекуваат луѓе кои можат да им го обезбедат тоа. Но, тие можат да бидат посесивни, зависни од партнерот и љубоморни. За нив љубовта е нешто што секогаш мора да биде достапно.

Близнаци

Љубовта кон Близнаците претставува пријатна врска со партнерот. Но, во негативна смисла, љубовта може да ги натера да чувствуваат некаква ограниченост во животот. Тогаш, Близнаците ќе покажат површност, склоност кон изневерување и несигурност. Ако врската им се чини како некаква обврска, ќе имаат чувство дека тоа е ограничување на нивната слобода.

Рак

За нив љубовта е потреба број еден, огромна и длабоко сентиментална. Тие се емотивни, дарежливи и сензуални, тоа е основата на нивниот внатрешен живот. Во животот сакаат да изградат „љубовно гнездо“, во кое ќе се чувствуваат исполнето.

Лав

Со родените во знакот на Лав љубовта е вистински оган, романтична и убава. Сакаат сцени од романтични филмови и бајки, сакаат да бидат заљубени и да се чувствуваат сакано и потребно. Тие имаат способност да предизвикаат чувство на исполнетост и задоволство кај саканата личност. Истовремено имаат потреба од доминација, која се манифестира и во љубовна врска.

Девица

Родените во овој знак веруваат во она што го гледаат, љубовта за нив е вистинска мистерија. Често нивните најголеми љубови се домот, работата или некое место. Во врската тие се целосно посветени на врската и партнерот, но секогаш ќе ја гледаат нејзината практична страна.

Вага

За нив љубовта е хармонија, тие бараат рамнотежа во спојување на две личности. Сакаат урамнотежена врска, во која нема крајности…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Не стивнуваат критиките по доделувањето на „Златната топка“ на Меси: Се избира најдобриот во годината, а не најдобриот на сите времиња

Следно

Груби: Владата одвои милијарда денари за да се надмине шокот од енергетската криза

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian