Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

1 min read

Артан Груби, првиот вицепремиер, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе Алтернатива кога ќе влезе во мнозинство, Груби одговори дека хипотетички или не хипотетички, што ќе каже Али Ахмети, тоа ќе го направи. Според Груби, парламентарното мнозинство освен Алтернатива ќе се прошири со 1-2 пратеници Албанци без да спомне имиња за кои станува збор.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

ВИДЕО | Песните на нашиот Тоше Проески се пеат во срцето на Пекинг: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

Следно

Легендарното „Рено 4“ доби летечка верзија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian