Богоевски: Не дечко, не е ова тест на Алах, ова беше тест на нашите инспекциски, управни, царински и гранични служби

1 min read

Не дечко, не е ова тест на Алах, ова беше тест на нашите инспекциски, управни, царински и гранични служби, вели денеска Павле Богоевски поранешниот пратеник, откако со фејсбук статус се јави Беким Хаџиу, сопственикот на превозникот Беса Транс. Хаџиу рече дека несреќата била божја волја и дека со патниците биле како семејство.

„Пет дена по трагедијата, газдата на БЕСА Транс, Беким Хаџиу конечно излезе од дупка и преку фб изрази сочуство на семејствата на загинатите, а несреќата ја опиша како “тест на Алах”. Не, дечко. Ова беше тест на нашите инспекциски, управни, царински и гранични служби.

Сите тие паднаа на тестот, давајќи ти на тебе и сличните криминалци да печалите пари на сметка на безбедноста на патниците кои се дрзнуваш да ги наречеш “семејство”.

Подобро да останеше во дупката. Срамота, напиша Богоевски.

ВИДЕО | Полицијата конечно влезе во „Беса-транс“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Слеп патник од Гватемала преживеал лет за Мајами, криејќи се зад тркалото на авион

Следно

Таткото на Ѓоковиќ бара респект: Новак не трпи уцени и под овие услови нема да игра на Австралија Опен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian