149 санкционирани возачи во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 52, 14 санкции за возење без возачка дозвола, 18 за управување под дејство на алкохол, шест мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, две санкции за користење на мобилен телефон и три санкции на минување на затворен сигнал – црвено светло.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Хрватски пулмолог разви нов метод со кој спасува пациенти со ковид: „Знаеме кој ќе заврши на респиратор“

Следно

Јужноафриканска медицинска асоцијација: Заразените со омикрон сојот не се сериозни случаи

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian