Смути од малини и авокадо

1 min read

Брзо и здраво смути од малини и авокадо

Состојки:

– 1/2 авокадо

– 1 чаша замрзнати малини

– по желба стевиа или мед

– 1/2 чаша густ јогурт

– 1/2 шолја бадемово млеко

* (мерка – шолја 2 дл)

Подготовка:

Авокадото се сече на коцки и се става во блендер, се додаваат малините и другите состојки.

Мешајте додека смесата не се изедначи.

Пријатно!

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Научници открија план за претворање на Марс во Земја

Следно

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian