Потресен пост од синот на Маринко Роквиќ: Кој ќе кажеше дека ова ти е последен концерт, и тоа со твоите два сина!

2 mins read

Легендарниот српски пејач Маринко Роквиќ, почина на 6.ноември после долго и тешко боледување. На 26 јуни, пејачот го одржал својот последен концерт, на кој настапил со своите два сина, во Сомбор.

На новиот пост на твитер, постиран од синот Никола, пишува – Кој би рекол дека последниот концерт ќе го имаш со своите два сина! Знам колку се радуваше на настапот во преубавиот Сомбор! Ден претходно, мајка ми ги носеше твоите резултати кај доктор, а докторот праша – дали овој човек може да оди?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Постот е проследен со фотографии од последниот настап на Маринко, а на нив се гледа дека е видно ослабен.

Роквиќ овој концерт го одржал пред публика од 10.000 луѓе, како да станува збор дека здравјето му е добро, како да е во најдобрите свои денови…

„Каква сила и каква волја за живот! Ти благодарам за сè што ни пружи и ни остави во аманет! Сјај во вечноста!“, напиша синот Никола.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Протести во Србија: Илјадници луѓе блокираа патишта поради рудник за литиум

Следно

Ердоган нареди истрага за опаѓањето на вредноста на турската лира

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian