ВИДЕО | Одмазда е мотивот за трагедијата во Косово, закачал девојки па го исфрлиле од автобусот, зел калашников и пукал

1 min read

Одмазда е мотивот за трагедијата што се случи вечерва кај Глоѓане на Косово во која загинаа најмалку три лица, јавува српски Курир.

Пукањето кон автобусот со ученици се случило, откако возачот и кондуктерот го исфрлиле еден од патниците бидејќи ги малтретирал девојките. Потоа момчето земало калашников и го чекал автобусот по што пукал.

Убиецот е во бегство, а полицијата интензивно трага по него.

Тежок инцидент на Косово: Тројца убиени од огнено оружје, стрелано кон автобус

Тежок инцидент на Косово: Тројца убиени од огнено оружје, стрелано кон автобус

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мадона во напад и одбрана: Живееме во култура која дозволува да се покаже секоја педа од телото на жената освен брадавицата

Следно

Канје не се откажува: Очаен обид да ја освои Ким назад со емотивна фотографија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian