ВИДЕО | Инспекција во „Беса-транс“

1 min read

Се појави инспекција во туристичката агенција „Беса-транс“ во Скопје четири дена по несреќата која се случи на автопатот „Струма“ во Бугарија , објави ТВ 21.

Министерот за внатрешни работи на денешната прес конференција информираше ќе се проверат сите гранични премини каде што поминувал автобусот на „Беса-транс“ и дека мора да има одговорност.

Во несреќата загинаа вкупно 45 лица, преживеани се вкупно 7 лица.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

СЗО апелира до земјите да не избрзуваат со новите ограничувања за патување

Следно

Поради новиот сој Грција воведува нови мерки за патниците од Јужна Африка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian