Македонија против Италија во баражот за СП

1 min read

Како противник во баражот за светското првенство, репрезентацијата на Македонија го доби првакот Италија. 

Од овој натпревар зависи пласманот на нашата репрезентација на првенството во Катар. 

Во полуфиналниот натпревар на 24-ти март следната година Македонија ќе гостува во Италија.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Поради новиот сој Грција воведува нови мерки за патниците од Јужна Африка

Следно

ВИДЕО | „Уште сум жив“: Папата со Макрон се пошегува за своето здравје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian