ФОТО | Куќата на сопственикот на „Беса транс“ ја чуваат полицајци

1 min read

Новинарска екипа на Бугарската национална телевизија вчера пристигна во селото Рашче каде се обиде да стапи во контакт со Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“.

Тие успеаа да ја најдат неговата семејна куќа, но, според мештаните, тој и неговиот брат Бедри моментално се во Бугарија.

Деновиве куќата на сопственикот на „Беса транс“ ја чуваат полицајци, информира екипата на БНТ.

Сопственикот се заканувал дека ќе убие, соопшти полицијата, а пренесе БНТ.

Мевљан Исмани од село Рашче на новинарите од БНТ им раскажал дека возачот на автобусот е од блиското село Долно Свиларе.

Според него, тој бил искусен возач кој долги години работи во јавен превоз и не знае како е можно да се работи за човечка грешка.

Фото: Бугарска национална телевизија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Американски разурнувач вплови во Црното Море

Следно

Дневен хороскоп за 26 ноември: Размислете ги однапред чекорите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian