Драма на аеродромот во Амстердам: На патници од Јужна Африка не им се дозволува да излезат од авионот поради новиот сој коронавирус

1 min read

Патници од два лета на компанијата КЛМ кои денеска слетаа на аеродромот во Амстердам со лет од Јужна Африка, наредено им е да останат во авионот. Причина за ова е новиот сој коронавирус за кој се вели дека е со најмногу мутации досега.

Патниците прво ќе бидат тестирани, а потоа најверојатно ќе треба да останат во карантин 14 дена.

Дали новиот вид коронавирус е најопасен досега?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мицкоски и Муцунски промовираат проект за намалување на трошоците за електрична енергија во Аеродром

Следно

ВИДЕО | „Беса транс“ организирала тури во Истанбул со шест автобуси, иако имала лиценца само за четири

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian