ВИДЕО: Румен Радев зеде гитара в раце и запеа, победата ја прослави со песна

1 min read

Бугарскиот претседател Румен Радев победата на изборите ја одбележа со оро во неговиот штаб во кој беше и неговата сопруга Десислава Радева, објавуваат бугарските медиуми,

Дополнително, се покажа дека шефот на државата ја прославил радосната вест со победата во вториот круг, свирејќи и пеејќи ја на гитара песната „Исповед“ на Диана експрес.

Од видеото се гледа дека песната е испеана на денот на изборите во 22.07, откако веќе се јасни резултатите од вториот круг.

Радев во неделата на претседателските избори го победи противкандидатот Анастас Герџиков со двојно повеќе гласови, и при рекордно ниска излезност на гласачите во вториот круг.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нов дебакл во квалификациите за СП, 11 пати се тресеше македонската мрежа

Следно

ФОТО | Ќерката на Раде Шербеџија раскажа низ каков пекол поминала: Од инвалидска количка паднала во депресија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian