Со липосукциска исхрана: Колинда Грабар-Китаровиќ денес изгледа подобро од кога и да е!

3 mins read

Сите кои се запознаени со политиката во регионот знаат дека поранешната претседателка на Хрватска отсекогаш важела за убава жена. Сепак, деловните обврски и бурниот начин на живот кои одат рака под рака со должностите на лидерот на една земја, оставија печат и на неа, а по заминувањето од претседателската функција се посвети на своето здравје и изглед. Колинда Грабар-Китаровиќ денес изгледа подобро од кога и да е!

Фото: Промо

Според сопствената изјава, за време на нејзиниот мандат жалела што немала доволно време да се посвети на поздрав начин на живот. Меѓутоа, кога се повлече од светот на политиката, нејзиното здравје ја предупредило дека е крајно време за некои радикални промени. Болката во раката, која долго време ја мачела, се влошила и набрзо била упатена на операција на ‘рбетот. Со тоа сознание, дошла и одлуката да се справи со вишокот килограми што се наталожиле со годините.

Грабар-Китаровиќ се одлучи за дието-терапијата липосукциска исхрана, која е исклучително погодна за брзо отстранување на вишокот масни наслаги.

Липосукциската исхрана е слична на протеинската, односно медитеранската исхрана, се заснова на зголемен внес на масти и протеини и намален внес на јаглехидрати. Во исхраната се вклучени и одредени суплементи, така што слабеењето е побрзо и поздраво. Поради намалениот внес на јаглехидрати и зголемената потрошувачка на масти и протеини, телото реагира на начин што почнува да ги троши сопствените масни наслаги како гориво за секојдневното функционирање на организмот. Ова доведува до губење од 7 до 10 проценти од почетната телесната тежина во рок од 10 дена.

Фото: Промо

Со липосукциска исхрана, дизајнирана по мерка на секој клиент, целно се отстрануваат килограмите на одредени делови на телото, кои не можат да се решат со вежбање ниту пак со козметички третмани. Резултатите се многу брзи и очигледни, што дополнително го мотивираат поединецот да продолжи до посакуваната цел.

Фото: Промо

Црниот петок (Black Friday) е четвртиот петок од ноември, а годинава се случува на 26.ноември. Денот е посветен на пазарување, зашто достапни се супер попусти како најава за почеток на новогодишниот и божиќен период. А, вие, секако, сакате да изгледате фит и во топ форма за празниците! Затоа, „Интернешнал Хелт“ Македонија ви нуди 10% попуст на протоколот на липосукциска исхрана доколку ја закажете Вашата диетотерапија на 26.ноември! 

Се гледаме во „Липо Диет“ центарот, на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, (спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

Следно

ПРОЈА СО МЕСО ќе ги воодушеви и најголемите гурмани (РЕЦЕПТ)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian