Шпанците пред мечот во Скопје: Сите ривали се многу опасни

1 min read

Светскиот шампион, селекцијата на Шпанија ќе ни гостува утре (19.30 часот) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје на стартот од квалификацискиот циклус за место на Светскиот Куп 2023.

Првиот противник на Македонија доаѓа со изменет состави и многу млади кошаркари. Капитенот Кино Колом непосредно пред заминувањето за Скопје, кажа дека секој противник е опасен, па затоа мора да има почит од нивна страна.

– Сите ривали се многу опасни. Треба да бидеме внимателни и да ги почитуваме сите. Ова е можност уште еднаш да им покажеме на сите дека има многу добри шпански играчи.

Дека националниот производ е квалитетен и дека тие можат многу да ѝ помогнат на репрезентацијата, повеќе отколку што се очекува од нив“ – изјави искусниот плејмејкер на „црвената фурија“, Колом.

Во нашата квалификациска група „Г“ селекциите на Грузија и Украина ќе ги одмерат силите в петок од 16.00 часот.

Крстевски: Секоја чест за Шпанија, но ние не се предаваме

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Песков: Русија нема никаква поврзаност со т.н. Хавански синдром

Следно

Изетбеговиќ: Сите политички лидери во БиХ сакаат решавање на кризата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian