Реклама го „запали“ интернетот: Дедо Мраз со ковид-пропусница (ВИДЕО)

1 min read

Дојде време од годината кога компаниите почнуваат да се тркаат кој ќе има подобри и пооригинални новогодишни реклами во кои глуми Дедо Мраз.

Во групата се приклучи и британскиот мултинационален малопродажен ланец „Tesco“, кој се чини дека веќе има голема предност.

Имено, тие снимија многу актуелна новогодишна реклама, која за кратко време ги освои симпатиите на публиката. Откако минатата година на многумина им беше одземена празничната „магија“ поради епидемијата, оваа реклама ги води гледачите низ неколку сценарија кои потенцијално можат да ја расипат овогодинешната прослава, но и решение за ваквите ситуации.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

РАЗГОВОР | Венера Галебашева Крстиќ, уметница која од доброто грозје прави одлично вино: Во тренд се овошни и свежи вина, не многу оптоварени со дрво и алкохол

Следно

ВИДЕО | Во експлозија во рудник во Русија загинаа 52 лица, меѓу кои и шестмина спасувачи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian