На Бит Пазар нападнати две лица, едно од нив е дете

1 min read

На 24.11.2021 во 21:00 часот во СВР Скопје, Д.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 20:00 часот на подрачјето на Бит Пазар тој и неговиот малолетен внук биле физички нападнати од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Потврден во три држави: Новиот сој на коронавирусот ги исплаши научниците, има екстремно голем број мутации

Следно

Путин го разреши директорот на затворската служба поради скандалот со измачување на осуденици

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian