Малолетно девојче нападнато во Аеродром

1 min read

На 24.11.2021 во 19.05 часот во СВР Скопје, Б.В.(28) од Пробиштип пријавила дека околу 18.50 часот пред зграда на подрачјето на Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната со тврд предмет од М.Ф.(24).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија го истражува „Нетфликс“ поради „геј пропаганда“

Следно

Меркел: Нови санкции за Русија доколку изврши агресија врз Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian