Градот Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа 25.11.2021

1 min read

Градот Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на починатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена се случи во соседна Бугарија.

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување на парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите.

Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување.

 

https://skopje.gov.mk

Претходно

Реката Серава – секој ден позагадена и со помалку вода

Следно

Не е прифатена кандидатурата на синот на Гадафи за претседател на Либија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian