ФОТО СТОРИЈА | Романтична глетка на снежна Москва денес: Снегот ги зближува луѓето…

1 min read

Романтички глетки на денешна Москва каде танцува снегот.

 

На радост на жителите на овој преубав град, најголемото лизгалиште во Москва ќе биде отворено утре.

Како што е објавено на веб-страницата на московското градско собрание, темата на новата сезона ќе биде „Зимска самовила“, а денот на отворањето на лизгалиштето ќе биде и ден на почетокот на специјалниот проект на меѓународниот уметнички фестивал насловен „Инспирација“. Ледената покривка (вештачка) се простира на над 20 илјади квадратни метри…

Целиот текст и коментарите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Румен Радев: Бугарија очекува дијалогот со Република Северна Македонија да доведе до конкретни резултати

Следно

Португалија воведува рестриктивни мерки и за вакцинираните

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian