Денеска приведен крадец во Скопје

1 min read

Денес (25.11.2021) во 11.00 часот ул.„Скупи”, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода Н.П.(35) од Скопје. Тој се барал со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години и шест месеци за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Ќерката на Раде Шербеџија раскажа низ каков пекол поминала: Од инвалидска количка паднала во депресија

Следно

Макрон: Франција е со народите од Западен Балкан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian