Денеска акција за чистење на атмосферската канализација во Скопје

1 min read

Екипи на ЈП „Водовод и канализација“-Скопје во текот на денешниот ден спроведоа акција за чистење на сливниците и шахтите во сите општини на територија на Град Скопје.

Од претпријатието информираат дека акцијата се спроведува во рамки на редовните работни активности и поради најавените врнежи од дожд во претстојниот период заради непречена функционалност на атмосферската канализација.

– Врз основа на планираните активности, акцијата продолжува и во текот на утрешниот ден, информира ЈП „Водовод и канализација“-Скопје .

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Суеверија во кои веруваме… Или не? Прочитајте ги најчестите суеверија кај нас!

Следно

ЕМА ја одобри вакцината Фајзер за деца на возраст од 5 до 11 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian