Сатурн на квадрат: Овие хороскопски знаци треба да ги завршат врските

1 min read

Бик

Постои личност во вашиот живот која е како дел од вас и животот без оваа личност во него би бил туѓа приказна. Но Сатурн во квадрат на Уран ќе ви покаже нова гледна точка со којa ќе сфатите дека таа посебна личност не само што не е позитивен дел од вашиот живот, туку и ви штетни. Време е да заземете став и да дозволите оваа личност да тргне по својот пат. Можеби не е лесно, но овој дел од вашата карма сега е завршен.

Јарец

Им придавате преголемо значење на спомените. Минатото ве натера да заборавите дека постои сегашност на која треба да се концентрирате. Сето ова е поради една личност од која не сте можеле да се откажете. Овој астролошки транзит ќе ве поттикне конечно да видите дека не треба да ја носите тежината на оваа личност. Време е да ја прекинете оваа врска за нивниот багаж повеќе да не ве тежи.

Водолија

Некоја личност во вашиот живот го искористила своето добредојде. На почетокот навистина се погодивте – се чувствувавте како да сте налетале на некоја универзална тајна за љубовта и самиот живот. Но, магијата е истрошена, а сега се чувствувате обврзани да продолжите. Сатурн во квадрат на Уран ве инспирира да ставите крај на оваа врска бидејќи сега јасно препознавате дека нема каде да оди освен надолу.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Корона инфекцијата во регионот не стивнува, се повеќе луѓе се хоспитализирани, на респиратор и починати

Следно

Новогодишна реклама каква што не сте виделе: Дедо Мраз има момче (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian