Ограбен доставувач на приватна пошта

1 min read

На 23.11.2021 околу 19.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Г.А.(36) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот, додека извршувал работни задачи со патничко возило за приватна брза пошта, во с.Радуша три лица со закана со оружје му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Џеј Зи стана најноминираниот изведувач во историјата на наградите Греми

Следно

Словачка од утре воведува „локдаун“ низ целата држава поради ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian