Од утре повторно ќе сообраќа автобус од Жданец до Сити Мол и обратно

1 min read

По интервенција на градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, од утре повторно ќе биде ставена во функција автобуската линија од Жданец до Сити мол.

Градоначалникот Јакимовски, денеска на средба со директорот на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје побарал информација зошто е прекината автобуската линија која беше пуштена во текот на изборната кампања.

Од страна на директорот на јавното претпријатие добил одговор дека возилото било во дефект. Истовремено, од ЈСП информирале дека дефектот ќе биде отстранет во текот на денот, по што најдоцна до утре ќе продолжи да сообраќа автобусот на релација Жданец – Сити мол.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Сузана Манчиќ позираше со ќерка ѝ, сите ја споредуваат со Анџелина Џоли

Следно

Совет на Европа: Потребна е борба и против дигиталната димензија на насилството врз жените

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian