Заев за Утрински брифинг: Страшна трагедија, сочувство до сите граѓани

1 min read

Сочувство до сите граѓани. Јас сум пред болницата во Софија. Сакаме да ги видиме нашите сограѓани кои што успеаа да се спасат. стапив со еден од луѓето, кој што ни објасни дека на спиење слушнале голема експолизија. Неколкумина успеале да скршат прозорите и да се спасат, вели премиерот Зоран Заев за Утрински брифинг.

-После одиме кај премиерот на Бугарија да ги добиеме првите информации. Тргнати се републичкиот обвинител и обвинителката за организиран криминал, од МВР. Не се работи за недоверба но се работи за пружање помош. -Преживеаните се вон животна опасност. Најмногу се млади луѓе. За жал 12 деца помали од 18 години, а и другите се млади луѓе, изјави за УБ премиерот Заев.

СТРАШНА ВЕСТ: Македонски автобус се запали во Бугарија, најмалку 45 загинати и седум повредени

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Фајзер“ тврди дека нивната вакцина дава силен имунолошки одговор кај децата на возраст од 12 до 15 години

Следно

„Промените продолжуваат” од денеска почнуваат со преговори за состав на новата бугарска Влада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian