За што си завидуваат хороскопските знаци еден на друг: Ракот е добар слушател, Вагата секогаш наоѓа рамнотежа…

3 mins read

Некои од доблестите што ги имаме се трн во око за другите луѓе. На пример, во хороскопот, Ракот е сочувствителен и ранлив, но тој е љубоморен на Скорпијата која знае да ги оддалечи луѓето од себе за сопствен мир, пишува „Astrology Answers“.

Овен

Овенот како огнен знак е многу одлучен и знае што треба да направи за да го добие она што го сака од животот. Другите се љубоморни на неговата бестрашност кога се движи кон целта бидејќи тој секогаш си ја завршува работата и не се кае без оглед на начинот на кој ќе ја достигне таа цел. Овој знак е љубоморен на Вагата. Шармантната Вага секогаш наоѓа рамнотежа во секоја ситуација и никој не се навредува од ништо што излегува од устата на Вагата, а тоа понекогаш може да му пречи на Овенот.

Бик

Бикот има цврста рака кога се во прашање парите и мирното срце. Трпението е неговата доблест, а другите му љубоморат на јасно втемелениот начин на кој го живее својот живот. Тој, од друга страна, е љубоморен на Стрелецот. Стрелецот сака забава и најчесто е безгрижен, а Бикот многу би сакал да биде таков.Близнаци

Кога станува збор за разговор, никој не е толку вешт како Близнаците. Нивниот најголем непријател е здодевноста, па затоа секогаш собираат информации и учат нови работи за да го задржат умот „зафатен“. Близнаците се љубоморни на Биковите. Умот на Близнаците врти идеи и постојано бара нешто ново. Бикот изгледа задоволен и кога само седи, тогаш се опушта и не се грижи премногу, а тоа би го сакале и Близнаците.

Рак

„Негувателските“ способности на припадниците на Ракот значат дека има постојан проток на луѓе кои доаѓаат кај него, но и заминуваат. Исто така, припадниците на овој хороскопски знак се фантастични слушатели и секогаш ќе им служат на луѓето како рамо за плачење. Но, тие се љубоморни на Скорпијата. Тие се одлични во самозаштита и не дозволуваат другите да им се приближат премногу. Кога им треба мир, го прават тоа и не се плашат да им кажат на луѓето дека им треба малку одмор. Таквиот пристап понекогаш навистина му е потребен на Ракот.

Лав

Лавот сака забава и секогаш е опкружен со луѓе. Тој обично се смее и секогаш…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Роналдо и Санчо обезбедија нокаут-фаза за Манчестер јунајтед во ЛШ

Следно

ВИДЕО | Бугарски „Капитал“: Трагедија на „Струма“ – 45 загинати во државата со некои од најопасните патишта во Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian