ВИДЕО: Изгорениот автобус со полициска придружба отстранет од автопатот

1 min read

Под силно полициско обезбедување, вечерва беше отстранет запалениот автобус од автопатот Струма во Бугарија, пренесе ТВ21.

Во страотна несреќа на автопатот во близина на Перник, загинаа 45 луѓе, а седуммина се повредени. Автобусот на компанијата „Беса транс“ од сѐ уште неутврдени причини, околу два часот утрото се запалил, по што повеќето патници не можеле да излезат.

Според надлежните во Македонија, автобусот не бил пријавен во регистарот на Министерството за транспорт. Министерот Благој Бочварски најави дека на компанијата ќе ѝ биде одземена лиценцата за вршење на автобуски превоз, а таа ќе биде подложена и на вонреден инспекциски надзор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бајден: Резервите на нафта во САД ќе ги намалат цените на горивата

Следно

ВИДЕО: Роналдо и Санчо обезбедија нокаут-фаза за Манчестер јунајтед во ЛШ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian