ВИДЕО | Блиски на жртвите во несреќата во Бугарија собрани пред седиштето на „Беса транс” во Скопје

1 min read

Група граѓани – родинини и пријатели на жртвите во автобуската несреќа на компанија „Беса транс”, утрово се собрани пред седиштето на компанијата во Скопје, интересирајки се за своите своите најблиски.

Седиштето на „Беса транс”, чиј автобус враќајќи се од Истанбул денеска имаше несреќа во Бугарија при што загинаа над 45 граѓани на Република Северна Македонија, од утрово го обебзедуваат и полициски службеници.

Привичните информации од надлежните органи кажуваат дека четири автобуси од ова скопска компанија патувале викендот за Турција.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ќерката на Малколм Икс пронајдена мртва во Бруклин

Следно

Овие 10 знаци со сигурност покажуваат дека шеќерот ви е надвор од контрола

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian