Утре Ден на жалост во Бугарија за двете трагедии

1 min read

Утре ќе биде прогласен Ден на национална жалост поради жртвите во двете трагедии – пожарот во дом за стари лица во село Ројак и тешката автобуска несреќа на автопатот Струма.

Ова во Варна го соопшти вицепремиерот Галаб Донев.

Се очекува одлука на Советот на министри.

Тродневна жалост претходно поради трагедијата во која загинаа 46 македонски државјани прогласи македонската влада.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вујовиќ: Со добра одбрана и помалку примени голови против Пик Сегед

Следно

Одложен концертот посветен на Фреди Меркјури

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian