Сочувство до семејствата на настраданите во сообраќајната несреќа во Бугарија 23.11.2021

1 min read

Градот Скопје изразува длабоко сочувство до семејствата на настраданите во страшната сообраќајна несреќа која ноќеска се случи во соседна Бугарија. Трагедијата која што се случи е огромна, нема зборови што можат да ја искажат болката и тагата за загубата на нашите сограѓани.
Сочувство до семејствата и роднините на настраданите утрово упати и градоначалничката Данела Арсовска.
На повредените патници им посакуваме брзо закрепнување.

https://skopje.gov.mk

Претходно

„Северен пол“ на Апчевска  ја освои Големата филмска награда во Шпанија

Следно

Во Русија дневно се вакцинираат околу половина милион луѓе, вели министерот за здравство на оваа земја

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian