Кијану Ривс: Сè уште сум во брак со Винона Рајдер

1 min read

Актерот Кијану Ривс во интервју за Esquire откри дека можеби се уште е во брак со актерката Винона Рајдер.

„Ја изведовме целата свадбена церемонија со вистински свештеник. Винона вели дека сме во брак. Френсис Форд Копола вели дека сме. Па претпоставувам дека сме венчани пред Бога“, рекол 57-годишниот актер.

Имено, пред неколку години, актерката ги изненади обожавателите кога изјави дека таа и Ривс можеби случајно се венчале на вистинската церемонија додека го снимале филмот Дракула од 1992 година, во режија на Френсис Форд Копола.

„Навистина се венчавме во Дракула. ​​Не, се колнам во Бога, мислам дека се венчавме во реалниот живот. Во таа сцена, Френсис користеше вистински романски свештеник. Така, мислам дека сме во брак“, изјави Винона Рајдер за Entertainment Weekly во август 2018 година. Откако сфатила дека Ривс може да и биде сопруг (барем во Романија), во разговор почнала да му се обраќа со „сопруг“.

„Повремено добивам порака: Здраво, мажу. Не ѝ верував баш, а потоа Френсис Форд Копола, директорот на Дракула, јавно рече: Да, навистина се случи, свештеник изврши вистинска церемонија. Значи, изглед Винона и јас сме земени“, изјави актерот.

Копола ја потврди теоријата на актерката за The Guardian дека свештеникот извршил „прилично автентична“ церемонија.

„Значи, на некој начин, кога го завршивме снимањето, сфативме дека Кијану и Винона навистина се венчаа како резултат на оваа сцена“, рече тој во август 2018 година.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Едноставно мора да го пробате: Вистинско време е за еден добар куглоф од костени

Следно

Приведен криминалец осуден на скоро 13 години затворска казна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian