ФОТО | 30 години во среќен брак и родители на три ќерки: Запознајте ја Џенана, сопругата на Горан Бреѓовиќ

1 min read

Музичарот Горан Бреговиќ и Џенана се во брак речиси 30 години. За три децении нивниот брак многупати беше поставен на тест поради гласините за неверство од страна на музичарот, а сепак двајцата успеаја да ја одржат врската.

Парот има три деца: Уна, Лула и Ема кои им го разубавија животот. А музичарот често го споделувал со јавноста мислењето дека ќерките убавината ја наследиле од својата мајка.

Убавината на сопругата на Горан Бреговиќ е неспорна, а сепак таа самата од скромност никогаш не сакала да зборува за тоа.

„Каква убавица. Јас сум стара жена. Но, можете да ме прашате како се чувствувам како мајка чија ќерка е уметник“, изјави Џенана претходно за регионалните медиуми.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Радев и Јотова избрани за претседател и потпретседателка на Бугарија

Следно

Бајден: Резервите на нафта во САД ќе ги намалат цените на горивата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian