Бајден: Резервите на нафта во САД ќе ги намалат цените на горивата

1 min read

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека ослободувањето на стратешките резерви на нафта од страна на САД и други големи потрошувачи „ќе биде важно” за Американците, кои неодамна беа загрижени поради високите цени на горивата.

– Ќе биде потребно време, но наскоро би требало да видите дека цената на бензинот се намалува, изјави претседателот во своето обраќање пред Белата куќа.

Бајден моментно има низок рејтинг, главно поради драстичниот пораст на цените на горивата и поради инфлацијата.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | 30 години во среќен брак и родители на три ќерки: Запознајте ја Џенана, сопругата на Горан Бреѓовиќ

Следно

ВИДЕО: Изгорениот автобус со полициска придружба отстранет од автопатот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian