Театарот „Сенки и облаци” настапи пред публиката во Москва

1 min read

Театар „Сенки и облаци“  со претставата  „Алиса и чудата“  настапи на 3-тиот Меѓународен фестивал на сенки.

Фестивалот кој се одржа во Московскиот детски театар на сенки, единствениот руски професионален државен театар за сенки кој постои дури 80 години,  беше отворен со претставата „Никогаш ненапишана приказна“ посветен на 200-годишнината од раѓањето на Фјодор Михајлович Достоевски.

Гостувањето на претставата „Алиса и чудата“ во Руската Федерација е поддржано од Министерството за Култура на РСМ.

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Ужасната тајна на сопругот на Сара Џесика Паркер: Убил мајка и ќерка и тврдел дека ништо не се сеќава

Следно

Се уништуваат корења на повеќедецениски дрвја во Аеродром, а тоа значи дрвото ќе се исуши за година-две

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian