На повидок нов трансфер од Челси во Ливерпул, Маунт оди по стапките на Стариџ

1 min read

Англискиот репрезентативец Мејсон Маунт во наредните два преодни рокови може да се пресели во Ливерпул.

Оваа вест ја објави весникот „Дејли стар“, кој пишува дека Маунт смета оти не е доволно почитуван во Челси и побарал да биде ставен на трансфер листата, а наводно најзагреан за него е Ливерпул.

– Мејсон е скршен бидејќи го сака кубот и навивачите, но изгледа е време да направи нов чекор во својата кариера. Што е подобро за него од Ливерпул? – изјави за весникот, извор близок до фудбалерот на Челси.

Последниот голем трансфер од Челси во Ливепрул се случи во 2013 година кога на „Енфилд“ пристигна Даниел Стариџ, а подоцна по неговите стапки тргна и Доминик Соланке.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ИНФОГРАФИК: Создаваме отпад, ама го расфрламе на ѓубришта

Следно

Во Сараево се прогласени добитниците на првата регионална награда за филантропија на мрежата SIGN

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian